12ο Μαθητικό Συνέδριο Πληροφορικής

Σας ενημερώνουμε ότι από 12/5/2020 και μέχρι την Παρασκευή 15/5/2020 διεξάγεται το 12ο Μαθητικό Συνέδριο Πληροφορικής, αυτή τη χρονιά διαδικτυακά, λόγω της επικρατούσας κατάστασης στο χώρο της υγείας.

Σε αυτό συμμετέχουν μαθητές της Β τάξης του Τομέα Πληροφορικής και Ηλεκτρολογίας Ηλεκτρονικής και Αυτοματισμού του σχολείου μας με 3 εργασίες.

Μπορείτε να δείτε τις ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕΙΣ ΜΑΘΗΤΩΝ (τηλεδιασκέψεις) τις επόμενες ημέρες στο σύνδεσμο του συνεδρίου:

Πιο συγκεκριμένα το πρόγραμμα για τις εργασίες του σχολείου μας έχει ως εξής:

– Τετάρτη 13.05.2020 και ώρα 12.00:
5η ΣΥΝΕΔΡΙΑ R5 – ΡΟΜΠΟΤΙΚΗ – Β/ΘΜΙΑ

1. R52 – 1ο ΕΠΑΛ Καλαμαριάς – Σύστημα Οπτικής Αναγνώρισης Προσώπου.
Ομάδα Μαθητών:
Τσολακίδης Βασίλειος, Χατζής Κωνσταντίνος, Χατζηδάκης Στυλιανός, Χιώτης Νικόλαος
Υπεύθυνος Καθηγητής: Τριανταφύλλου Ευάγγελος
2. R54- 1ο ΕΠΑΛ Καλαμαριάς – Ανακυκλώνοντας με μουσική.
Αγαθόπουλος Κων/νος, Αδαμίδης Άγγελος, Γκόγκας Αναστάσιος, Γκόρας Κων/νος
Υπεύθυνη Καθηγήτρια: Μπλάτζιου Ειρήνη

– Παρασκευή 15.5.2020 και ώρα 12.00

11η ΣΥΝΕΔΡΙΑ P2 – ΕΡΕΥΝΗΤΙΚΕΣ – ΙΣΤΟΤΟΠΟΙ – Β/ΘΜΙΑ

1. P213 -1ο ΕΠΑΛ Καλαμαριάς – Κατασκευή τρισδιάστατου εκτυπωτή με χρήση και ανακυκλώσιμων υλικών.
Ομάδα Μαθητών:
Αποστολάκης Παύλος, Ζάγκος Νικόλαος, Λουκοπούλου Εριφύλη, Τοπάλογλου Κωνσταντίνος
Υπεύθυνη Καθηγήτρια: Κωστελίδου Θεοδώρα

Θερμά συγχαρητήρια στα παιδιά για την προσπάθειά τους και την άριστη εκπροσώπηση του 1ου ΕΠΑΛ Καλαμαριάς στο 12ο Μαθητικό Συνέδριο Πληροφορικής!